10 adımlı haberler.

1. Yarım kalan GarageBand çekimleri, önümüzdeki hafta devam edecektir. Keza 2 günlük video bişi olmaz diyip 16 gün çekimi, senaryosu, düzenlenmesi süren ve son bir hafta neredeyse her gün 16 saatimi alan cevap videosu üzerinize afiyet biraz yormuştur. Haliyle GarageBand ne zaman yayında olacak bilmiyorum ama kendisi sıradaki videomuzdur. Apple ansızın iPhone falan çıkartmazsa.

2. iPhonedo’nun kim olduğunu buldum aha bakın diye mesaj atanlar sonsuza kadar iPhonedo dünyasından uzaklaştırılır. Yaptıkları geri döndürülemeyecek bir hareket olduğu için de bir daha aramıza geri dönemezler. Bizlere de ifşa ederim, halamın adını videolarında zikret halamın adı Fikret falan gibi saçma tehditlerle gelmeyin, keza kimsenin, bir şey gizlediği yok, olayın doğal gelişimini kendi haline bırakın. Salak bu yemin ediyorum gerizekalı!

3. S3 incelememizi yayınlayamadan S4 çıktı, çok iyi çıktı, çok büyük beklentilerimin, çok büyük bir kısmını karşılamadı. S4 incelemesi henüz planlarımız arasında yok desem yalan mı olur acaba?

4. Yetişirse GarageBand’e sahne arkası, çekim hataları gibi bir bölüm eklemeyi düşünüyorum. Çünkü günde 16 saat bir hobi için çalışmak yetmedi bana. Ek bir kanal açıp orada bölüm olmayan, mesela o anda cep telefonundan çekilmiş gündelik, işte ben bulaşıkları yıkarken, burnumu karıştırırken falan videolar eklemek istiyorum.

5. Çarşamba günü, buraların sevilen bir müzik şirketi ile parçaların iTunes, Amazon vs, vs, sitelerinden bir albüm olarak çıkması adına anlaşmaya varıldı. Görüşme sırasında yediğimiz yemek midemi bozdu.

6. iPhonedo’nun hiç bir şekilde Harlem Shake yapmaya niyeti yoktur. Yapmayacaktır. Piston aşağı indi derseniz, o başka!

7. İstanbul buluşması için 500 küsur kişi geliyoruz diyince bize gelin diyemiyoruz. Taksim’de bir bar ile görüşülmektedir (sıçarsak diye adını vermiyorum) toplantıda hep beraber bir adet iPhonedo videosu çekilecektir, şarkılar çalınıp, danslar edilecektir. Hatta büyük bir ihtimalle tüm iPhonedo ailesi orada olacaktır. Gelmeyen yüzüme gözükmesin, o derece yani!

8. Megabiti Götübiti Al Al şarkımız, Turkcell cevap videosundan önce Soru Cevap 2 videosunda vardı kulağınızdan kaçmış.

9. Turkcell’den hiç bir tepki gelmemiştir, fakat garip bir şekilde, kişisel e-posta adresime videonun yayınladığından bir kaç saat sonra abonesi olmamama rağmen bir adet FATURA gelmiştir!? Komik bir tesadüf olduğunu düşünüyorum.

10. Buraya kadar okuduysanız, hepiniz cansınız, canansınız.