Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

2015

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN!
2015 mikimmil bir yıl olsun!

  


  

İşte yeni yıl dansözü!

Pek emin değilim ama yeni yılda dansöz çıkaran ilk teknoloji kanalı olma özelliğini de bu şekilde hanemize yazdığımızı düşünüyorum! Eğer yok bizden önce davranan olduysa, bu da Nesrin Topkapı 1980 böylece, iki dansöz çıkaran ilk kanal olduk!

  


  

Korkunç derecede çılgın hediye!

Wallpapers
2015 model aypöndö duvar kağıtları indirilmeyi bekliyor!

  


  

Yeni yıl, eski yıl ve değişimler ile ilgili laflar hazırladım:

Kaçırdıysanız geçen yılın özet videosunu izlemenizi tavsiye ederim:

2007’den 2014’e iPhonedo not tuttuğum bir ‘Akıl Defteri’nden yavaş yavaş, emin adımlarla, gelişerek, büyüyerek kimseye kulak asmadan kafasının dikine giderek akıl almayacak yerlere geldi.

2015’te iPhonedo’yu çok büyük bir yıl bekliyor. Bir süredir bahsettiğim iPhonedo 5.0 kod isimli güncelleme, en büyük değişim olacak. Bunlara biraz 2015’te neler olacak yazısında değinmiştim. Şimdi sizden gelen yorumlarla konu hakkında biraz daha değinmek istiyorum.

‘Merhaba Dünya’ videosu:

iPhonedo’nun bir çok YouTube kanalına ilham kaynağı olmuş açısını değiştirmenin vakti gelmiştir. Bu günlerin geleceğini önceden söylemiştim. Bunca yıldan sonra tanışmamız gerektiğini, ferahlığa ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bu değişikliğin beraberinde dünyaya açılmak ve dünyayı ele geçirmek adına Türkçe alt yazılı İngilizce videolara geçilmeli.

Bu şekilde, zamanla (belki 1 yıl, belki daha uzun zaman içinde) çok daha büyük bir kitleye ulaşabileceğimize ve nasıl insanlar olduğumuzu gösterebileceğimize inanıyorum.

ironman

iPhonedo 5.0, 2013 Eylül’ünden beri üzerinde kafa patlattığım bir değişim ve harika olacağını düşünüyorum. Hatta sabırsızlıktan uykularım kaçıyor!

Bu değişimde yanımda olduğunuzu biliyordum ama bu derece büyük bir destek beklemiyordum. Tahminlerimin çok ötesinde, kimi zaman gözlerimi dolduran samimiyette destek dolu mesajlar aldım.

Bahsettiğim 2013 Eylül’ünde, bu konuyu ilk düşünmeye başladığımda aklımdaki plan, 2014’ün sonunda iMovie videosu ile bu defteri kapatmak, iPhonedo’yu sonlandırmaktı. Emme velakin 2014’ün sonlarına doğru farkettim ki, iPhonedo benim tahmin ettiğimden çok daha büyük bir parçam ve bu gemi bir limanda yosun tutmaya bırakılacağına, okyanusa yelken açmalı.

5.0 ile tabii ki en başta her şey bir garip olacak, bunun herkes farkında! Yeniliklere değişimlere açık biri değilseniz (gerçi o zaman bugüne kadar bu kanala nasıl katlandınız bilemiyorum ama) biraz sabırlı olmanız gerekebilir. Bu bir yıl, yani 2015 ‘alışmadık g*tte durdurmayı öğreneceğim don, iPhonedon’ olarak geçebilir.

Bu geçiş dönemde ‘gizemi kaçtı’, ‘havası buruldu’, ‘çıkrığı dürüldü’, ‘örekesi kırıldı’ ve ‘mımışı koktu’ gibi yorumlara maruz kalınabilir ama nihayetinde olaylar normale dönecektir.

Değişim, ilerleme ve yeniliklere açıksanız 2015 çok güzel bir yıl olacak diye düşünüyorum ve dilerim sizin için de harika bir yıl ve güzelliklerin başlangıcı, gelişimi olur, bana sorarsanız hep beraber ortalığı yerinden oynatacağız!

İlk video ne zaman gelecek, ne olacak, ne bitecek bilmiyorum. Bildiğim tek şey kel değilim… Henüz… Yani… Bilmiyorum bakarsınız işte artık…

İyi ki varsınız!
Hepiniz harikasınız!
Hep beraber kırırız bu interneti!

  


Do’stların 11,000 izlemeye gelen 41 negatif oyuna bakarak yaptığım hesaplama ile %0.38’lik kesimi bu değişime biraz yargılı yaklaştığını görüyorum. Hemen onlara seslenmek istiyorum: Bu benim kendi başıma açtığım bir yelken değil, sizinle beraber çıktığımız bir yolculuk. Bu detaya dikkatinizi çekmek isterim. Ayrıca ‘hiç bir şey değişmesin, büyük hata, minik kelebek, minik kelebek dur yerinde uçmak ne demek’ lezzetinde yorumlar için cevabım: Hayatım boyunca bana neyi yapamayacağım söylendi ve ben bu sözleri dinlemediğim gün özgürlüğü ve mutluluğu buldum. Haliyle ne yaptığınızı biliyorsanız, bir planınız varsa, kendinize güvenip kafanızın dikine gitmenizi şiddetle tavsiye ederim. Evet, son iki yıldır güvendiğimiz bir çok dağa karlar yağdı, haliyle kurunun yanında yaşın yanması doğal ama zaman kimin ne olduğunu gösterir. Haliyle bekleyin, sabırlı olun, bence çok eğlenceli bir döneme giriyoruz. Değişim sancılıdır, ama sonucu mükemmeldir. Tecrübe ile sabittir! Ayrıca o denli korkulacak bir tip olduğumu düşünmüyoraaaawwrrghh!!!