26 Nisan Cuma 10 adımlı iPhonedo habörleri

1. ESD ile ilgili:
a. Bilgisayara indirdiğiniz albüm ile gelen En Sevdiğim Do isimli şey, bir PDF dosyasıdır, içinde şarkı sözü ve teşekkürleri barındırır.
b. ESD’nin şimdilik fiziksel olarak satışı söz konusu değildir. İleride ne olacağını bilemiyorum.
c. Gizli parçada Hoşçakal sözünün tekrar etmesi, iPhonedo’nun işi bırakıyor anlamına gelmesi diye bir şey söz konusu değildir. Daha çok videolar çekilecektir.
d. PDF dosyası açılmayanlar Adobe Reader ya da muadili bir yazılıma ihtiyacınız olabilir.
e. İndirdiğiniz parçalarda sorun varsa albümü silip yeniden indirebilirsiniz, iTunes tekrar ödeme almaz (alacak gibi yapsa da) satın al’a tıklayın, aa siz bunu almışsınız zaten buyrun bedava indirin der ve yeniden indirebilirsiniz albümü.
f. Her ülkede ESD’nin fiyatı neden başka diye müzik şirketine sordum, her ülkenin müziğe verdiği değer başka diye bir cevap geldi.
g: ESD ile ilgili yollanan ekran görüntülerinden bir albüm oluşturdum, albümü güncellemeye devam edeceğim fırsat buldukça, haliyle fotoğraf video gönderebilirsiniz istedikçe.

2. ESD Hediye etmek isteyenler ile ilgili şöyle bir yol belirlenmiştir:
a. Albüm hediye etmek isteyen #EnSevdiğimDo ve #Hediye takısı @iPhonedo etiketi içeren bir tvit atsınlar. O twit’i RT yapıp kaçalım, kuralları ve seçimi hediye eden belirlesin.
b. Cömertliğiniz ve jestinizi lütfen ekran görüntüsü alarak da belgeleyin ki albümümüze ekleyip size teşekkür edebilelim.
c. Saat farkından dolayı oluşabilecek gecikmelere ve birden bire yağacak ilgiye hazır olun.
d. Kimi problemlerde twitter’daki @iPhonedoOrdusu da size yardımcı olabilir.

3. İstanbul buluşması ertelenmiştir. Şubat ayında ayarlamaya başladığımız organizasyon, tabi tabi yaparız siz merak etmeyin bulanıklığından, 2 ay sonra neydi şimdi bir daha izah eder misiniz denince şubat’ta yolladığım e-postayı harfine dokunmadan geri yollayınca ama siz bize şimdi söylüyorsunuz’a getirilip bizlere kesinlikle layık olmayan şartlara getirilmiştir. Sanıyorum henüz daha iPhonedo toplantısı denince 200 kişi falan olacağımıza inanmayıp, aman işte gudüğün biri diye bakıyorlar olaya. Haliyle buluşmamız iptal değil, ertelenmiştir ve iPhonedo Ordusuna layık bir yer ve şartlar bulunana kadar da aramalar sürecektir. Biliyorsunuz ki iPhonedo’nun doğasında nedense hep bir gecikme var Türkiye ziyaretimiz ne yazık ki böyle geçecek. Böylece Ajan 000.003 olarak aranızda dolaşıp izimi belli etmemeyi düşünüyorum.

4. iPhonedo normaline dönecek olursak, yeni videolar için hazırlıklar 2 hafta sonra başlayacak. Soru Cevap 2’den bu yana neredeyse aralıksız süren çalışmalara 2 hafta ara verip asırlardır görmediğim Türkiye’de biraz dinlenmek istiyorum.

5. Samsung S4 incelemesi yapmayı düşünüyorum. S3’ü de içine katmayı planlıyorum.

6. iPhonedo The Movie için çok büyük heyecan duyuyorum, çıtayı bambaşka bir dünyaya götürmek niyetindeyim bu video ile. Ayrıca gerçekleşecek buluşmamızla ilgili de büyük bir başlangıç oluşturacaktır bu film.

7. iPhonedo’yu yeni tanıyanlar, yeni kardeşlerimiz, do’stlar ve arkadaşlar. İkinci maddenin ihlali dediğimiz bir olayımız vardır. Lütfen sitemizden uçmadan önce bunu okuyunuz, iPhonedo çok uzun zamandır var ve kimin kim olduğunu ilk keşfeden siz değilsiniz, merak etmeyin. Sakin olun, ‘Evladım dayınla evlenip ne yapacaksın?’ karikatürünü hatırlayın.
http://tinyurl.com/ikincimadde

8. Lütfen ve lütfen gözden kaçan şeyler için alınmayın, bozulmayın. Spam yapmayın, mesajları öyle ya da böyle görüyorum, sabırlı olun.

9. Açık konuşuyorum, ben eurovision birincisi, sesi eşsiz bir sanatçı olsaydım ve 10 gündür satışta olan albümümü meme kuku diye parçası olan kıllı bir suratsız 5,5 saatte gelip geçseydi herhalde o iTunes’u kırardım. Unutmadan hanımefendinin adı Sertap değil, Sertab.

10. Yine buraya kadar okuduysanız -ki bu sefer epey uzun yazdım- cansınız, ciğersiniz. Yorumlara: Sertab aşağıda havalar nasıl? yazabilirsiniz! Ahaha!