En Sevdiğim Do 3 Yaşında!

23AprilUpdate_ipn 23 Nisan’ın anlamı, her anlamda çok büyük. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz vikipedi’deki 23 Nisan sayfasına gözatmalısınız. 23 Nisan 1920 ile 23 Nisan 1921 arasındaki fark ile çevrenize tarih dersi verebilirsiniz. 🙂

Yıllar önce 23 Nisan’da iPhonedo tarihinde bir inanılmaz gerçekleşmişti. En Sevdiğim Do, iPhonedo’nun ilk albümü iTunes Türkiye‘de 1 numaraya oturmuştu.

Şimdi En Sevdiğim Do 3 yaşında ve şu anda, bunca yıldan sonra iTunes Türkiye’de Rock kategorisi altında 46. sırada.

Screen Shot 2016-04-23 at 12.32.42 AM

Bunun nasıl bir his olduğunu anlatmam mümkün değil. Özellikle kapandığını, YouTube’u bıraktığını gördüğüm bir kaç içerik üreticisinin haberi bugün oldukça buruk bir gün geçirmeme neden olurken. Yazdıkları veda mesajlarına, çektikleri son videolara bakıp çok üzüldüm. Aynı girdapta bu kanal da savruldu durdu, bir yıl boyunca direnmeye çalıştım. Kanalın özgür yapısını korumak hiç kolay değil. Özellikle bu kadar zaman alan, başka düzenli bir işe zaman bırakmayan bir yapının ellerimden kayıp gitmeye başladığı günleri çok iyi biliyorum. Bugün YouTube’a veda eden, küsen, bırakmak zorunda kalanların umarım yarın çok daha mutlu olabilecekleri yeni kapılar açılır kendilerine.

Siz iyi ki varsınız! 2014’te bu rüya bitebilirdi. Oysa şimdi bambaşka evrenlere yelken açmış vaziyetteyiz. Sizin desteğiniz olmadan bunların hiç biri olmazdı.

Ayrıca, kendisini, çevresini, hayatı gereğinden fazla ciddiye alanlar varsa
Voyager 1’in çektiği şu fotoğrafı gösterin. İşte bize kocaman görünen dünya az biraz uzaktan böyle toz parçacığı kadar görünüyor.
540616main_pia00452-43_full

Kendinize çok iyi bakın!

Daha nice 23 Nisan’lara!

Not: 23 Nisan dolayısı ile kanalın yönetimini yeğenim Ay Minik’e bırakıyorum.
IMG_4379