Garage Band ve yarışması ile ilgili önemli gelişmeler!

1. GarageBand videosu 28 Mart günü yayında olacak! (umuyoruz)

2. GarageBand videosundaki yarışmanın içeriği, topluca bir parça yaratmak. Videoda yaratacağımız parçayı GarageBand formatında ve MP3 formatında, dropbox vasıtası ile sizlerle paylaşacağız. Haliyle davulunuzu, zurnanızı hazırlayın çünkü parçaya yapacağınız eklemeleri güzelce kaydedip yollamak için sadece 12 NİSANa kadar vaktiniz var!

12 NİSAN son katılım tarihi!

3. Yollayacağınız kayıtların kalitesi haliyle çok önemli. Çünkü berber oluşturacağımız parça, 23 Nisan’da çıkacak albümde yer alacak! Haliyle seçici olmamız gerekiyor. Seçilen herkesin adı parçanın altında yer alacak! Mastürbatör olmayın, takım oyunu bu, devamlı gösteriş olursa eseriniz elenebilir.

4. Eğer ki, kendinizi bu parçaya örneğin davul çalarken videoya çekerseniz, o görüntüler, oluşturulacak videoda da kullanılacak. Yoksa sizin yerinize dublör kullanıcaz.

5. Müzik neyin bilmiyor musunuz? Sorun değil, açın kamerayı parçayı takın kafanıza, mesela alkış tutun, belirteceğimiz sözleri söyleyin (bir rap kısmı olacak ve orada bazı sözleri her bir ağızdan söyliyeceğiz)

6. Hiç birini yapmak istemiyor musunuz? Video’ya eklenmesi için bir video çekip yollayabilirsiniz, mesela dans edebilirsiniz, halter kaldırabilirsiniz, kameraya klark çekebilirsiniz. 180 Kickflip to backside grab tail slide yapabilirsiniz! Rap kısmı için otomobil ve hatunlarla video çeken olurca ciğerimizi yer. Özellikle komik olucam diye uğraşmayın, ay bak sandalyeden nası düştüm ehihi falan yapmayın.

7. Hazırlayacağımız parçanın formatı şu anda şöyle gibi görünüyor: intro, nakarat, sözler, nakarat, sözler, solo, nakarat, final. Hiç solo kısmı tamamen size ait, gitar, saz, ne çalıyorsanız.

8. Yollanan, en yaratıcı ve en uygun 3 çalışmaya da parmak kaykaylarımızı falan yollayacağız, işin güzel yanı çok yakında Türkiye’ye geleceğimiz için ödüllerin postada kaybolma riski epey azalacak!

9. Hazırladığınız dosyaları bizimle dropbox vasıtası ile paylaşabilirsiniz. Detaylar video ile beraber açıklanacak.

10. Bu bilgileri önceden paylaşmamızın nedeni, geç kalmanızı istemiyoruz ama videomuz hesabımızdan daha geç yayında olacak çünkü muslukçu tamir yapıyorum derken boru kırarak, dairemize su bastırdı, inek adam! Haliyle zorunlu izindeyiz. Şu anda ekrana bakıyor olsa da Türkçe bilmediği için anlamıyor. İneksin dedim inek! Batırdın güzelim halıyı!

11. Oha yine buraya kadar okudunuz mu? Okuduysanız, yorumlara ‘muslukçu çatalı’ yazın!

Dip not: videonun amacı bakın ne komiğiz lan gülsenize oğlaaam değildir, videonun amacı beraber müzik yapmak, beraber dünyanın 4 bir yanından takım olmaktır. Takım oyuncusu olunuz.

Sanıyorum bundan daha çok heyecanlandığım bir proje olmamıştı. Bunu başarırsak, bence bizden korksunlar… Zaten 30binmilyon kişi olduk! Bi çaktık mı kırarız!