Haberler: Cuma Gecesi Bülteni

1. GarageBand videosuna gösterdiğiniz ilgi, sevgi ve şevkat için söylenecek söz bulamıyorum. Harikasınız. GarageBand’i iki video olarak yayınlamaya karar verdiğimde ikinci video arada kaynayacak diye korkarken iki video toplamda 23bin kere izlendi!

2. Alyssa Price’a karşı gösterdiğiniz kibarlık ve misafir perverlik, biz Türklerin, laubalilik ile eğlencenin arasındaki sınırı çok iyi bildiğini bir kez daha göstermiş ve benim bir kez daha ‘haha işte ben bu ülkeden geldim’ diye göğüsümü germeme neden olmuştur.

3. 23 Nisan’da ‘En sevdiğim Do’ isimli ilk iPhonedo albümü iTunes ve bir çok sanal müzik market üzerinden satışa çıkıyor. Şu anda 15 parçadan oluşacak ve 15 parça’da gizli parçalar yer alacak gibi görünüyor. Albüm için korsana karşı bir yazılım geliştirdim. ‘Korsan sana bi korsam’ lezzetinde bir şarkı. İntro’ya koymayı düşünüyorum.

4. Türkiye ziyareti henüz %100 kesinleşmemiş olsa da %90’lardayız. Biletlerimiz ayırtılmış durumda. İstanbul buluşması için yer ve tarih net değildir. Açtığımız deneme ‘event’ine 600 kişi geliyorum dediği için hala şoktayız.

5. iPhonedo bugüne kadar, sağdan soldan toplayıp, kopyala yapıştır ile değil, hep kendi yaratarak bir şeyler yapmaya çalışmıştır. Haliyle her video, her anons, her yeni adım yavaş ama istikrarlıdır. Bunu bilen siz sevgili arkadaşlarımızın da kıymetının farkındayız. Twitter, Facebook, YouTube toplamında 30.000 kişiyiz. Neden bu 100.000 değil diyenler oluyor, inanın buradaki insanların kalitesinden o kadar mutluyum ki 80 kişiyken de böyleydik, 800’de de böyle oldu şimdi de böyle gidiyoruz.

6. İnsanların tüketmek için birbiri ile yarıştığı şu günlerde, benim aylarımı almış bir videoyu hop diye (ç)alıp, şak diye sitesine reklamların arasına logosunun altına gömen 1994 dial-up zihniyetinde kalmış sitelere gidip de gayet kibar bir şekilde ‘bu yaptığın ayıp’ yazan herkese çok teşekkür ediyorum. Kardeşlik budur. Ayrıca, bir eseri çalmak ile paylaşmak (embed) arasındaki farkı bile bilen insanların varlığını görmek çok güzel. Örneğin: SDN! Harikasın!

7. Bodrum Bodrum ile ilgili en güldüğüm yorumlardan biri, ‘Gitarın baterinin kendisi varken neden dokunmatik bir bilgisayarla cebelleşiyorsun ? ne zevk alıyorsun ki öyle çalmaktan o şarkıyı gerçek gitar çalmayla aynı şeymi çoluk çocuk oyuncağı gibi aynı.’ idi. Bu yorumu ‘Salak Bu Çocuk Yemin Ediyorum Gerizekalı’ (kısaca #SBÇYEG) isimli yeni bölümümüzde incelemeyi düşünüyoruz.

8. Açık söylüyorum, her iPhonedo’nun yüzünü buldum diyeni bloklarken kayıtsız bir şekilde aklıma ‘evladım dayınla evlenip ne yapacaksın’ karikatürü geliyor.

9. Hepinize harika bir haftasonu diliyorum, Bu uzun mesajı yorulmadan okuduysanız yorumlar bölümüne ‘Aç aç, sen de aç aç!’ yazabilirsiniz!

10. Sadece dokuzda bırakmayalım diye yazdım bunu. Ayrıca orada günlerden cumartesi oldu, onun da farkındayım!