Hangzhou Apple Store Açılıyor.

AppleStoreHangzhouApple, Çin’de ikinci, Hangzhou’daki ilk Apple Store’unu açmadan önce bir video yayınladı.

Apple Store’un tasarımı sırasında Wang Dongling ile beraber çalışılmış ve bay Dongling Apple Store – West Lake için yaptığı sanatı izah etmiş.


Video Çince ama İngilizce alt yazısı var. Apple’a hemen bir mesaj attım, dedim o komiklikleri Çince yapabilecek misiniz? Tabii Tim Kuk bu soruma cevap veremedi.

   
Bay Dongling’in yarattığı sanat Hangzhou’nun zengin sanat, tarih ve kültürünü ve Apple Store’un gelecekte buraya ait oluşunu temsil ediyor.

Gördüğünüz tasarım 2000 yıllık bir şiir. Bu şiir, Hangzhou’daki West Lake’i anlatıyor. Adı ‘Yağmurda West Lake’i övmek’.

Güneşli günlerde kıpraşan su
Puslu dağlar, yağmurun buğusu ardında
West Lake, Xizi gibi güzel
Işıkla da, makyajla da, her zaman güzel

Praising West Lake in the Rain.

Shimmering Water on Sunny days
Blurred mountains through rainy haze
West Lake is like the beauty, Xizi
With light or heavy makeup, always beautiful

WestLakeAppleStore

 


 

Bu haberin ardından, West Lake Apple Store’un, Zorlu’dan daha güzel görünebilir olasılığının varlığını ihtimaller içinde bulundurabileceği düşüncesi ile kıskançlık krizine giren yetkililer, hemen Pedri Baykam’dan ‘beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar’ yazılı şiiri camlarına boyamasını istediler. Pedri bey boyama sırasında alınmayan güvenlik önemleri yüzünden düştü ve Apple Store’un camını kırdı. Basın yetkililerine basenlerinde incinme olduğunu belirten Pedri, Apple Store benden camın parasını istedi, alın size camın parası diyerek kameralara el hareketi yaptı.
zorlu_koyumun_yagmurlari

 


 

Çin’deki Apple Store’un açılışına bizden gidecek olan varsa bizlere tweet atsın, feysbüke’den poke atsın (atamaz gerçi) ki paylaşalım hep beraber görelim.

West Lake Apple Store
 


 
West Lake Apple Store’un açılmış hali:


Galerinin tamamı için: http://j.mp/WestLakePhotos