İkinci Madde İhlali

547538_444940962221531_1940810516_n İkinci Maddenin İhlali Nedir, ben inanılmaz becerikli bir ajanım başıma bir iş gelir mi?

Bugüne kadar hiç değinmeme gerek kalmamış, iPhonedo’yu iPhonedo yapan ve sizleri muhteşem kılan aramızdaki hiç konuşulmamış gizlilik konusunu hiçe saymayı marifetmiş gibi sağa sola yazarak kendilerince dedektiflik yapmış insanların saygısızlığını temizlemekle geçti günüm. Kayıp bir gün ve gereksiz bir başağrısı, ne mutlu ki bir parçası olduğunu düşündüğüm teknoloji dunyasındaki dostlarım ve bir çoğunuz olaya kısa sürede et attılar.

Ünlü sihirbaz David Copperfield’ın Türkiye’ye geldiğinde başına gelenleri hatırlarsınız, milletçe ‘yok gerçekten uçmuyor, mıknatıs var’ krizine girilmiş ve yılların sihirbazları (mandrake yanılmıyorsam) televizyona çıkıp bütün numaralarını anlatmış, herşeyin içine sıçmıştı.

iPhonedo’nun yüzünün olmaması çok basit bir temele dayanıyor, o da konumuzun teknoloji ve eğlence olması. Konu hiç bir zaman ve asla bak ben ne aldım, bak bende bu var değil ve olamaz. Ayrıca kimin kim olduğu hiç bir zaman saklanmamıştır, iPhonedo’nun en güzel yanı ün peşinde koşmamasıdır, merak eden biri bizi tahminen 3 kelimelik google araması ile bulur, buldu, buluyor da. Bunu ifşa etmek değil, kendinde saklamak marifet olmuştur, olacaktır.

iPhonedo her gün gelişmek isteyen bir oluşumdur, kameranın elbet daha geniş açı çekim yaptığı günler gelecektir, başka türlü gelişemeyiz, kaldı ki istanbul’da gerçekleştireceğimiz tahminen Ekim 2013’de olacak toplantıyı herhalde maske ile geçirmeyeceğiz. Fakat o gün geldiğinde iPhonedo’nun temel kitlesi bilecek ki bu olayı ün için yapmıyoruz, sadece eğlenmek istiyoruz.

Biz, bizimle beraber eğlenmek isteyen, teknoloji meraklısı, gülmeyi seven, saygılı, akıllı insanlarla büyümeye devam ediyoruz.

Onlarca video çekilmeyi beklemektedir, benim Türkiye’ye olan özlemimi giderdiğim tek kanalım iPhonedo öyle ya da böyle yayınına devam edecektir.

Bizimle beraber yürüyen tüm iPhonedo’cular:
Hepinizi çok seviyoruz.
iPad Dede

facebüke