iPhonedo 2015 Intro

iPhonedo 2015 IntroiPhonedo 2015 Introsu hazır.
 

  
Başta gördüğünüz iPhone açılışı 2008’de çektiğim ilk videolardan biri. Bir iPhone’un ambalajını mümkün olduğu kadar bozmadan açıp, telefona jailbreak ve unlock işlemi uygulayıp yine mümkün olduğu kadar hiç açılmamış konumuna döndürdüğüm bir çalışmayıdı. Daha önce bu videoyu gördüyseniz, iPhonedo’nun çok eski takipçilerinden olmalısınız.
  
İzlediğiniz intro kendi başına 1:14 saniyelik bir video ama normal videoların içinde olunca dikkatinizi çekmiştir intro şarkısı fonda başlar, daha sonra görüntüleri ‘şşşşşşimdi’ sözü ile girer ‘bize güven de yanlışı seçme’ sözünün ardından inceleme videosuna geri döner ve şarkının sonu yine fonda devam eder.
  
Bu intro ile videolarda göreceğiniz intro kısmı 40 saniye civarında. Uzun introdan ödün vermek istemedim ama bu şekilde biraz kısalmasının iyi olabileceğini düşündüm.
  
2015 Introsunda duyduğunuz yeni 3 Kere 5 Kere normalde 3 dakikalık bir şarkı. Bu intro için kısa halini kullandım. Şarkının normalde 3 dakika olmasının sebebi de video başladığı zaman arkaplanda rahat rahat devam etmesi. Böylece intro görüntüleri bittikten sonra konuya girildiğinde pat diye sessizlik olacağına, şarkı daha düşük bir ses seviyeseinde arkada gerektiği kadar devam edebilecek.
  
Bazen, nakarattaki sözlerin Cartel’den esinlenilmiş bir parodi olduğunu yeni farkedip buna ‘Ajda Pekkan’ın şarkısı çalıntı çıktı’ haberciliğinde yaklaşanlar oluyor. Fakat sazan mevsiminde değiliz, suya geri bırakmak zorunda kalıyoruz.
  
Tabii ki intro’nun olmazsa olmazı ‘You killed Kenny’ 2011 Comic Con’dan kalma bir anımız. Haliyle onsuz bu intro bitemezdi.
  
2014 Introsunda bir çok anıyı çok kısa bir zaman dilimine sığdırmıştım fakat bu şaşılığa neden olabilecek bir kare atlama manyaklığına döndü. Bu yıl daha olgun bir yaklaşım ile daha izlenebilir bir intro oldu.
  
iPhonedo 2.0 için güzel bir adım olduğunu düşünüyorum. Umarım bu 2015 model introyu beğenirsiniz. Çünkü bu yıl başka intro yok 🙂