iPhonedo Video Response detayları

Merahaba,

 

‘Video yapma sırası sizde’  konulu video response olayına biraz daha derinlemesine ve ciddi bir açıklama getirmek istiyoruz.

 

Video Response yani bizim videomuzun altına cevap olarak yolladığınız görüntü kendi bilgisayarımıza indirip, o sırada uğraştığımız videonun sonunda sizden gelenler gibi bir başlık ile (tahminen daha yaratıcı bir başlık bulunur) yayınlanacak.

 

Bize yollayacağınız videonun içerinde mesela fonda açık bir televizyon olmaması, örneğin ibrahim tatlıses’ten bir parça olmaması gerekiyor. Bu durumları içeren videoları kendi videomuza ekleyemeyiz. Telif hakkına sahip olan insanlar videomuzu YouTube’dan kaldırma talebinde bulunabilir. Haliyle video orijinal ve size ait olmalı.

 

Videoda aradığımız şey, orijinallik, içimizi baymış vaziyette olan ‘iPhone kuruyordum, elma dedim çıktı armut dedim çıkmadı, ne yapmalıyım?’ eğer çok elzem ve milleten karşılaştığımız bir durum değilse cevaplama taraftarı değiliz. Zaten videonuzda soru sormanızı değil iştirak etmenizi istiyoruz. 

 

Yolladığınız videoların süre sınırlandırması yok, ama bizim yayınlayacağımız videoda en fazla 1 dakikası yer alabilir. Haliyle yollayacağınız videonun 1 dakikayı geçmemesi elzem ve önemlidir. Gelen videoların bizim tarafımızdan yeniden düzenlenmesini istemiyorsanız mümkün olduğunca son haline getirilmiş videolar yollayın.

 

Her ne kadar çok kural varmış gibi gözükse de esasında son derece serbestsiniz.

 

Yolladığınız video o hafta yayınlanmadı diye, yayınlanmayacak anlamına gelmiyor, güzel olan videoların hepsi saklanacak ve zamanla videoların sonlarında kullanılacak.

 

Şimdilik aklımıza gelenler bunlar,

Görüşmek üzere.

iPad Dede.