OS X Beta Program

OS X Beta Programı Yosemite Beta’ları test etmek ister misiniz?

OS X Beta
OS X Beta Programı nedir?
OS X Yosemite sonbahar’da çıkıyor. OS X Beta programı, yazılıma hazırlık aşamasındayken ulaşmanızı, test edip bize düşüncelerinizi belirteler son sürümü şekillendirmeye yardımcı olmanıza yarar. Yorumlarınız OS X’i tüm Mac kullanıcıları için daha iyi bir hale getirmemiz için yardımcı olur. Beta yazılımları indirebilmek için bugün kayıt olun.

Nasıl dahil olurum?
OS X Beta programına katılmak için Apple ID’niz ile giriş yapın, Beta yazılım hazır olunca size bir kod yollanacak, bu kod sayesinde OS X Yosemite Beta’yı Mac App Store’dan indirip kurabileceksiniz. Daha sonra işletim sitemini kullanırken karşılaştığınız sorunları bize Feedback Assistant (geri dönüşüm asistenı) programı sayesinde belirtin.

Başka neler bilmem gerekiyor?
Mac’inizde Mavericks kurulu olduğuna emin olun. Mavericks işletim sistemine sahip değilseniz, bir ücret ödemeden App Store’dan indirebilirsiniz. Tavsiyemiz Yosemite Beta’yı ikinci bir bilgisayara kurmanız. Bunun sebebi beta sürümün bir çok hata barındırma ihtimalidir. Betayı kurmadan önce Time Machine ile yedek almayı ihmal etmeyin. Beta yazılım hala geliştirme aşamasında demektir. Bu da bazı uygulamalar beklediğiniz gibi çalışmayabilir anlamına geliyor. Bazı Yosemite özellikleri iOS 8 gerektirmektedir. OS X Beta programı size iOS 8 Beta kullanım hakkı vermez.

Programa katılmak için şu adresi ziyaret ediniz: http://j.mp/OSXBetaOS X Beta programı başladı. Size bir e-posta gelmediyse şu adımları takip ediniz:

1. http://j.mp/OSXBeta sayfasına girin.
OS X Beta


2. Apple Kimliğiniz ile giriş yapın.
OS X Beta


3. Karşınıza çıkacak sayfanın altında Redemption Code (indirme kodu) ile ilgili düğmeye basın.
OS X Beta


4. Redemption Kodunuz açılan sayfanın altında şartları kabul ettiğinizde çıkacaktır. Kodu kopyalayın ve download’a basın.
OS X Beta


5. App Store açılacak, kodu gireceksiniz ve indirme işleminiz başlayacaktır.os x betaOS X Beta sürümleri ile developer preview sürümleri farklıdır. OS X Beta 1 en yeni Yosemite sürümüdür.


Evet, betalar çok arıza dolu sürümlerdir.


Yedek almayan ağlar. Do’nunu bağlar.