Ay Dede Balıkçısı

EnCokIzlenenVideo iPhone SE sazan avı videosu, iPhonedo’nun gururu 2011 yılından bugüne 750,000 izleme almış iPhone 4 / 4S kamera kalitesi karşılaştırması videosunu iki haftada 800,000’in üzerinde izleme alarak geride bıraktı!

iPhoneSESazan

Bu videonun iPhonedo tarihindeki tüm rekorları altüst etmesinin ötesinde benim için çok büyük bir anlamı var. Sıkı DO’stlar iyi bilir, iPhonedo dünyasında bazı ‘izleyici bariyerleri’ vardır. Bunlardan biri MacBook incelemeleri her zaman işkence bazlıdır. Bunun çok doğal bir nedeni var, iPhonedo herkese göre bir kanal değildir, öyle bir sabah sabah Seda Sayan formatında yaşamını sürdürmeye, seyirciye oynayan bir edilgenlikle büyümeye hiç bir zaman niyeti olmamıştır. Bu da kanalımızı her zaman özgür ve istediği gibi hareket edebilen bir yapıda olmasını sağlamıştır.

Global yapıya geçtiğimizden beri bir çok gurur verici olay oldu. Bob iOSS’in imgur’da viral olması, Adobe’nin iki ay sonra neredeyse tıpkısının aynısı video ile ortaya çıkması, YouTube Space’de Micro Cuts’ın gösterimi. Arnold beyciğimle aynı videoda yer almak. Saymakla bitmez…

Ama hiçbiri iPhone SE sazan avının yerini tutamaz. Çünkü iPhone SE sazan avı, iPhonedo’nun yaşamını başlatan videolardan biri olan, kutu açılışı diye 13 dakika konuşup kutusu açılmayan MacBook Pro videosunun global olanıdır ve bu Sazan videosunu, altına ‘harika telefonmuş’ gibi yorumlar girerek lezzetlendirenler sizlersiniz!

TurkceSazanAvi

Facebook’ta yorumlara güldüğümüz zaman:

Mikimmil YouTube yorumları!

Posted by iPhonedo on Friday, March 11, 2016

Yani, bizim yapımızı anlayacak insanlarla buluşmamız için karşılarına çıkan ilk üründür. Aranan kitle bu videodaki Rick Roll’a gülebilecek özgüvene sahip, komplekssiz, eğlenmeyi seven kitledir. Bunun bu kanal için önemi çok ama çok büyük.

Burada, sizlere tüm kalbimle teşekkür etmek istiyorum. 2009’dan beri beraber unutulmayacak şeyler yaşıyoruz. Minicik yapımızla kocaman dağları yerinden oynatıyoruz. Yeri gelince en cıvık şeylere gülüp, yeri gelince oturup ciddi ciddi tartışabiliyoruz. iPhonedo benim için her sabah gözümü açtığımda ‘şimdi ne yapsam?’ diye düşündüğüm hayatımın kocaman bir parçası. Karanlıklardan da, aydınlıklardan da beraber geçiyoruz. Sizleri de global anlamda biraz gururlandırabiliyorsam benden mutlusu yoktur bu dünyada!


Bu arada beğeni oranını merak ediyorsunuz biliyorum. Durum şöyle:
iPhoneSEDislike
Bu ekran görüntüsü videonun esas yükleniş tarihini (yayına girdiği tarih değil) gösteriyor.

World DO’mination!
Dr Evil


Demem odur ki, daha yapacaklarım bitmedi! Daha yeni başlıyoruz! Global yapı projesi benim için 5-6 yılda oturacak bir yapıdır ve insanın sizler gibi DO’stları oldukça tüm zorluklar, aşılmayı bekleyen minik basamaklardır.

İyi ki varsınız!
Daha ne diyeyim!