YouTube.com/iPhonedo 6 Yaşında!

iPhonedoYTTW6Yasinda Bugün YouTube.com/iPhonedo‘nun açılışının 6. yılı! Her ne kadar bu serüven çok daha öncelere dayansa da YouTube ile başlayan maceranın yerini hiç biri tutamaz.

  

6 yıl boyunca 300’e yakın video 11,057,752 izlenme, dünyanın her bir yanından 94bin Do’st! Bunun nasıl bir his olduğunu izah etmek pek mümkün değil.

  

Bir şu ilk videolara bir bakın
 
19 Haziran 2009

  
23 Mart 2011

 
 

Bir de bugün gelinen yere
 

 

 
 

6 yıl boyunca o kadar çok şey yaşandı ki hangisinden bahsetsem bilemiyorum. Yüzlerce yenilik, ilk ve delilik yaşandı. Unutulmaz günlerimiz oldu, güldüğümüz, hüzünlendiğimiz, duygulandığımız, ağladığımız, güldüğümüz, saçmaladığımız, yine güldüğümüz…
  

Bugün iPhonedo, hala tek kişilik dev kadrosu ile yoluna devam etmektedir. Üstelik globalleşmenin getirdiği büyüme ile iPhonedo, Ayfondo ve iPhonedo Türkiye olarak kanal sayısı üçe çıkmıştır!
  

Bu yıl kanalımızın izlenme sayısı, geçen yılı ikiye katladı, 5 yıl içinde 75.000 abonesi olan bir kanal globalleşmenin ardından 6 ay içinde 94.000’e ulaştı! YouTube’un stüdyolarında önümüzdeki ay iPhonedo videosu yayınlanacak. Bir çok teklif gelmeye başladı. Uzun sözün kısası NERELOLOYORRRHH??? 🙂
  

Ve siz Do’stlar! İyi ki varsınız! Bu çılgın yolda benimle olduğunuz için size ne kadar teşekkür etsem azdır! Beraber bambaşka yerlere gidiyoruz, amaç hiç bir zaman bu tuttu, buradan çürüyene kadar devam edelim olmadı, her videoda biraz daha nasıl zorlarız, nasıl geliştirebilir diye yaklaşıldı. Kendi içeriğini, kendi kendine yaratan ve ilerleyebilen çok nadir kanallardan biridir iPhonedo ve evet bu herkese göre değildir.

  

Gerçekten üç beş satırla, bir iki video ile anlatılabilecek, özetlenebilecek bir olay değil bu ve bana sorarsanız ben de bilmiyorum nasıl oldu tüm bunlar. Tek bildiğim ben sevdiğim ve istediğim bir şey için kimseyi dinlemedin kafamın dikine gittim ve o yolda sizlerle karşılaştım.

  

Şimdi bugünün şerefine bana ne aldınız onlara geçelim…
Evet…
Ne aldınız?…
Hüseyin… Ahmet?
Deniz?
Hediyelerim nerde?
La?

  

Ayrıca Twitter hesabı da 6 yıl önce, 18 Haziran 2009’da açılmıştı ve ilk attığım tweet de şu:

  

Bu arada meraklısına bir iki not
13 Şubat 2008 — iPhonedo.com
18 Haziran 2009 — Twitter.com/iPhonedo
19 Haziran 2009 — YouTube.com/iPhonedo
13 Kasım 2011 — Facebook.com/iPhonedo