Apple, Mobil Operatör safsatasına açıklık getirdi

AppleCellApple ile ilgili dedikodu duymadığımız birgün neredeyse yok denecek kadar az. Hatta 3D Max’i eline geçirenlerin ‘iPhone Konseptleri’ her yıl Eylül ayına doğru sözde teknoloji sitelerinin manşetlerine taşınır.

Geçen gün de buna benzer, Apple kendi operatör sistemini hazırlıyor söylentisi çıktı. Esasında çok da inanılmayacak bir şey değil, ne de olsa Google benzer bir hamle yaptı.

Velhasıl bugün Apple, üşenmedi ve bu söylentiyi reddetti. CNBC‘nin haberine göre Apple sözcüsü, böyle bir mevzunun ne tartışıldığını de planlandığını, MVNO ne demek onu dahi bilmediklerini dile getirdi.

Bu durumda Apple’ı yakından inceleyeneler bilecektir ki, bir çok dedikodu Apple’ın umrunda olmaz, hatta Apple’ın reklam anlayışı ‘bir şeyin duyulmasını istiyorsan, sakla’ yöntemi nicedir paranın alamayacağı tanıtım sağlamıştır Apple’a. Hatta ve hatta kimi insanlar üşenmeden YouTube kanalları açıp, kendi kendilerine Apple ürünleri tanıtacak kadar kafayı cızırttırmıştır. Haliyle Apple sözcüsünün devreye girmeyi biraz düşündürücü. Ya doğruları söylüyorlar, ya boşboğazlının biri ağızından kaçırdı, rakipler de vakit yakınken bu işlere dalmasın diye kırıvmaya çalışıyorlar. Geriye de başka bir ihtimal kalmadığına göre bu dedikodu makalesini sağlama almış bulunuyorum, burada yazıyı bitirmek en mantıklısı.

Ama ola ki Apple bir operatör servisi açaydı kendilerine şöyle tavsiyelerde bulunabilirdim.

İsim ve manşet önerim
1. AppleCell — Hattı humayun
2. AppleSim — Apple Kontör sadece 150 TL
3. AloTim — Çaldırıp kapatmak sadece 10 TL
4. iCell — Türkcell’in rakdyoaktiviteden evrim geçirmiş tavşanını yiriz!
5. iPhoneAlo — Düman çıkıyor düman!