Haber Dolması 7

Haber DolmasiMerhaba sevgili DO’stlar. iPhonedo dünyasında olan bitenler ile ilgili bir haber dolması ile karşınızdayım.


Facebook.com/iPhonedo 70.000’i geçti!

Screen Shot 2015-08-12 at 1.08.50 PM

Şöyle bir kıyaslama yapmak istiyorum. Nisan 2013’te iTunes Türkiye’nin altını üstüne getiren En Sevdiğim Do çıktığı zaman facebook’ta 8.000 takipçimiz vardı. Bu örneği hep veriyorum çünkü o zamanlar 8.000 DO’st ile dünyayı yerinden oynatırız diye düşünüyordum. Şimdi 70.000’i kafamda canlandıramıyorum bile.


– YouTube’da 100.000’e 1800 kaldı
Screen Shot 2015-08-12 at 1.15.48 PM Global yapı sonrası bambaşka bir dünyaya adım atan Tüpçü kanalımız youtube.com/iPhonedo 100.000 barajını aşmak üzere!

Bu arada hatırlatmakta fayda görüyorum. YouTube ana kanalımız 2015’te İngilizce’ye geçtikten sonra tamamen Türkçe içerik için yeni bir kanal açıldı. Bağlantıları aşağıda bulabilirsiniz.
? YouTube.com/iPhonedo — Global
?? YouTube.com/iPhonedoTR — Türkçe
? YouTube.com/ayfondo — Müzik


– İlk defa basın toplantısına davet edildim.
Evet, ilk defa, ben birilerine ‘abi gelim mi? n’olur yav’ demeden, hiç beklenmedik bir şekilde, tanışmayı çok istediğim bir şirketten basın toplantısı için davet geldi. 25’inde gerçekleşecek toplantı için çok heyecanlıyım. Gelinlik giyip gitmeyi düşünüyorum.


– Global yapı nasıl gidiyor?
Bu konu ile ilgili çok soru geliyor. Elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışıyorum, burada da bir kez daha özetlemek istiyorum.

Global yapıya geçmek çok büyük bir adım ve sanıyorum ki sizleri gurur ile temsil edecek bir geceğe hep beraber gideceğimiz bir proje. 1 Ocak 2015’te anons edilen ve hayata Şubat’ın sonunda geçebilen yapı 6 ay gibi bir sürede bambaşka bir yere geldi. YouTube Space’de yapılan gösterim ve röportaj, Arnold beyciğimin tanıtım zımbırtısında yer almak için davet edilmem, CES 2016’ya basın olarak kabul edilmem, bunlar bizim için çok büyük gelişmeler.

2009 – 2014 arasında 70.000 üyesi olan ve 2014’te her şey normal seyirindeyken, sebebini anlamadığım bir şekilde 10.000’in üzerinde üye kaybeden YouTube kanalımın global yapı ile birlikte bir kaç ay içinde, 100.000 barajını aşacak olması çok sevindirici bir gelişme. Üstelik kanalımızın global yapıya geçişi 14.000 civarında abone kaybına neden olmasına rağmen sayılar yükselmeye devam ediyor.

Bu, 2014’te duraklama dönemine girmiş, yıl sonunda kapatıp bitirmeyi düşündüğüm bir kanal için çok sağlam gelişme. Şimdi dünyanın dört bir yanından izleniyor olmak beni çok mutlu ediyor. Hatta Türkçe içerik ile gelen lezzeti arayanlar için iPhonedoTR kanalımızın açılması da tüm parçaların yerine oturması anlamına geliyor benim için.

Şimdi dönüp baktığımda her dönemde bambaşka bir tadı olan, ama hiç bir konuda işin çılkını çıkartmadan kendini yenilemeyi becerebilmiş nadir kanallardan biri olma yolunda ilerleyen bir iPhonedo görüyorum.

Ve hep söyledim, hep de söyleyeceğim, bu kanalın takipçileri kolay bulunan insanlar değildir. Evet siz! Global yapı fikri sizlerden çıktı ve bugün belki hiç sevmediğim bir işte, bir ofiste hayatımı çürüteceğime, bu hobiyi her gün aşk ile sarıldığım bir hayat tarzı haline getirmemde çok büyük destek verdiniz.

İyi ki varsınız DO’stlar! Umarım çok güzel, çok gurur verici günler göreceğiz hep beraber!


SinopÇet’te iPhonedo’yu takip ediyor musunuz?


Bu SnapCode’un fotoğrafını SnapChat ile çekin, ya da SnapCode’u cihazınıza indirip SnapChat’te arkadaş ekleme yerinde açın, ya da düz iPhonedo yazıp ekleyin.


Eh iPhonedo’da olanlardan yeterince bahsettik, şimdi sıra sizde, siz neler yapıyorsunuz? Nasıl gidiyor?