iPhone 6 Ön Sipariş Rekoru Kırdı.

iPhone6Rekor
Apple sözcüsü, Re/code’a iPhone 6 ön siparişinde rekor kırıldığını belirtti.

Bu tarz iPhone ön siparişlerinde normalde 12:01’de Apple’ın sitesi açılır, her şey yavaş çalışır bir şekilde sipariş verilirdi. Dün gece Apple’ın sitesi neredeyse hiç açılmadı. App Store zor bela çalıştı ve siparişleri doğru dürüst alamayan Apple bir çok müşterisine sadece rezervasyon numarası verebildi.

Gerçi benim dikkatimi çeken bir husus oldu, normalde AT&T, BestBuy gibi iPhone alabileceğiniz diğer online mağazalar da bu yoğunluktan nasibini alırken, dün gece benim gördüğüm kadarı ile AT&T’nin sitesinde hiç bir sorun oluşmadı ama bir çok kişinin işlem yapmaya çalışınca siteler çalışmaz hale geliyor şeklinde şikayet ettiklerini okudum.

Screen-Shot-2014-09-12-at-10.36Diğer yandan twitlerini, postlarını otomatiğe bağlamış bir çok teknoloji kumkuması 12:01’de ‘Ön sipariş açılmıştır’ diye gönderi yapınca (buna apple’ın app store’u da dahil) bir kısım insanlar iyice sinirlendi.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus incelememiz, telefonun 19’unda telsim edilmesinin ardından kısa bir süre sonra yayında olacaktır.

Cihazlarla ilgili bilindik testler dışında merak ettiğiniz konuları yorumlara ekleyebilirsiniz. İncelerken onlara da bakarım.