Apple, U2’nun Son Albümünü Silebilmeniz İçin Sayfa Açtı.

RemoveSOI Apple, harika giden 9 Eylül konferansının sonunda birden bire sahneye 1980’lerde Bodrum Adamik’te çalan şarkılarından da hatırlayacağınız U2’yu sahneye çağırdı.

Konferansı izleyen herkes bir an buz kesti. U2, heyo heyoo tadında bir şarkı söyledi. Peki dedik izledik.

Sonra Tim Cook ile Bono arasında anlamsızlığın anlamına yeni bir derinlik katan, ortaoyunumsu gariplik sergilendi. Yok efendim albümü kaça bırakırsın, abi beşe bırak, bize gelişi üç gibi sahnede önceden sahnelenmiş olay sahnelediler ki, o anda izleyenler arasında saçmalığı kaldıramayıp ayılanlar bayılanlar oldu. Ben ki televizyona konuşan insanları hiç anlamam, ‘n’apıyorsunuz şaşkın ördekler!’ diye ekrana bağırmışım.

Kaynak: NY Post

Kaynak: NY Post

Birden bire anladık ki, Apple gitmiş U2’nun albümüne parayı bastırmış, almış. Sonra bu ‘medyatik’ olayla sansasyonel bir şekilde bunu bizlere sunup, alın size bedava albüm demek için yapmışlar tüm bunları.

İyi hoş fakat, işin garibi albümüm bedava olmasından öte, iTunes hesabınızda birden bire satın alınmışların arasında çıkıması. Bu sinsi durum insanları önce bir irkti (bkz: irkilmek), ardından da albümün silinemediğini görünce de insanlar bu saçmalığa tepki verdi, kimi cadde kızlarının tiksinç, yıvranç, kızaam, dabıl pamplı kırımel frappuçino al bana Sudenaz dedikleri duyuldu.

Sanıyorum tepkilerin büyümesini önlemek için, Apple albümü silebileceğiniz bir sayfa açtı.

Yayınlandığı anda 500 milyon kişiye ulaştığı için bugüne kadar yapılmış en büyük çıkış olarak rekor kıran albüm, tarihte bir ilke daha imza atarak sisteminizden silinmesi için özel bir sayfa ziyaret etmeniz gereken ilk albüm olmayı başardı.

Görünmez bir düğme ile 500 milyon insanla buluşan albümü kaldırabilmeniz için basmanız gereken görünür düğme: http://support.apple.com/kb/HT6439?viewlocale=en_US&locale=en_US

Benim fikrimi soracak olursanız, şaka bir yana, müziğe destek olmak adına bırakın dursun sisteminizde. Ayrıca bu yöntemle albümü sisteminizden silerseniz, daha sonra almak isterseniz -ki böyle bir olasılık yüzde bir civarındadır büyük ihtimalle- para ödemeniz gerekiyor.

Süper Ay ile aynı gün albüm çıkarırsan başına bu gelir işte U2 efendi!
Not al not!