iPhone 6 Plus iSight Kamera Değişim Programı

iPhone6PlusDegisimApple, bazı iPhone 6 Plus’ların kamerasında bir sorun olabileceğini söyleyerek değişim programı başlattı.
Sanıyorum geri çağırılan cihazlar iPhone 6 Plus kamera testi videomuzun 3:30’ında suyun lense çarptığı anda görebileceğiniz garip sallantı derdinden muzdarip olanlar.

ygJWDNL

Programa https://www.apple.com/support/iphone6plus-isightcamera/ buradan katılabilirsiniz.

Apple’ın sitesindeki açıklamanın Türkçe çevirisi şu şekildedir.

Apple, Eylül 2014 – Ocak 2015 arasında üretilmiş bazı iPhone 6 Plus cihazlarının iSight kamera mekanizmasında çekilen fotoğrafların bulanık çıkmasına neden olabilecek bir sorun olduğunu keşfetti. Sorunlu ürünlerin seri numaraları belirlendi. 

Eğer iPhone 6 Plus’ınız bulanık/flu fotoğraflar çekiyor ve seri numaranız uygunsa cihazınızın iSight kamerasını ücertsiz olarak değiştiriyoruz. 

iSight kamera, cihazınızın arkasındaki kameradır. 

Uygunluk:

Eğer iPhone 6 Plus’ınız bahsedilen sorunları gösteriyorsa, seri numaranızı girerek programa uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu program sadece iPhone 6 Plus içindir. 

iPhone’unuzun seri numarası cihazın arkasında ya da ayarlar > hakkında kısmında bulabilirsiniz. 

Değişim işlemleri

Aşağıdaki yöntemlerden birini seçebilirsiniz. 

Cihazınız değişimden önce test edilecek ve programa uygunluğu teyid edilecektir. 

– Apple yetkili servisleri

– Apple satış mağazaları 

– Apple Teknik Servisi

Not: telefon şebeke sağlayıcıları bu programa dahil değildir. 

Telefonunuzu değişim için getirmeden önce iTunes ya da iCloud’a yedeğini alın.

Not: Telefonunuzda başka sorunlar varsa, örneğin camı kırıksa, bu sorunun kamera değişim programı dahilinde giderilmeyecektir. Bazı durumlarda ücret talep edilebilir.

Ek bilgi:

Değişim programı cihazın alındığı ülke için geçerli ya da limitli olabilir. Bu dünya çapındaki değişim programı cihazınızın dünya çapında garantili olduğu anlamına gelmez.

Bu program cihazınızı satın aldığınız günden itibarin 3 yıl boyunca geçerlidir.

Türkiye’deki Apple Store’da konuyu konuşup bilgi alanlar bilmemiz gereken şeyler varsa lütfen yorumlar bölümünde bizimle paylaşsın.