İlk Akıllı Telefon Prototipi

Prototip Nicedır sır gibi sakladığım akıllı telefon prototipini bugün sizlerle paylaşmaya karar verdim.

IMG_01281 Cihaz önümüzdeki bir kaç asır içinde hazır olacak ve iPhone ile yeniden icat edilen telefonu yeniden icat etmiş olacak.


kamuflasMega Müjde!
Kamuflaj kılıf cihazınızı cinlere karşı koruyor!
Detaylar: http://www.iphonedo.net/kamuflas/


Şimdilik kısaca telefondaki bir kaç özellikten bahsetmek istiyorum.


Foto ŞipŞak: Telefonu aynaya doğru tuttuğunuzda otomatik olarak fotoğraf çekiyor, böylece eğer selfi kamerası ile değil de arka kamera ile fotoğrafınızı çekmek isterseniz telefonunuz bu durumu anlıyor ve hemen fotoğrafınızı çekiyor.


Surat ifadesi ile beğen: Okuduğunuz bir mesajı beğenirseniz telefona gülümsemeniz yeterli, telefon yüz ifadenizi anlıyor ve hemen beğen düğmesine basıyor.


Dudak okuma: Evet, yanlış okumadınız! Bu telefon dudak okuyor! Böylece sessiz olmanız gerektiği ortamda telefonunuza sessizce yazmasını istediğiniz mesajı söylüyorsunuz o dudaklarınızı okuyor ve mesajı yazıya çeviriyor. Aynı şekilde ördek dudağı yaparsanız fotoğraf çekiyor.


Park yardım sistemi: Bu telefonda sunulan teknolojiler gerçekten Apple’ı bir köşede ağlatır cinsten. Telefonunuzu otomobilin tamponuna bağlarsanız, park etmek istediğinizde telefon bunu anlıyor ve kalan mesafeyi size sesli mesaj ile bildiriyor.


Kapa Lan Kapa: Başkasının görmesini istemediğiniz bir sayfa, uygulama ya da fotoğrafa bakıyorsunuz. Aniden içeri biri girdi. Bu telefon gözlerinizin birden bire ekrandan başka yere baktığını, kalp atışınızın arttığını anlıyor ve hemen açık olan sayfayı bir haber sayfası ile değiştiriyor. ‘Nerede kalmıştık’ sesli komutu ile de önceki duruma dönüyor.


Ne baktın Plus: Telefon omuzunuzun arkasından bakan insanları algılıyor ve size sinyal veriyor. Bakan kişinin fotoğrafını çekip ‘kim bakmış’ klasörüne ekliyor.


Gıda: Biliyorsunuz Apple sağlık ile çok ilgileniyor ama gıda ile hiç ilgilenmiyor. Bu durumda benim telefonum iPhone’u eziyor. Telefonun içindeki küçük kutucuklarda bulunan çeşitli gıda maddeleri sayeseinde soğuksuya attığınızda dondurma, sıcak suya attığınızda çorba oluyor. Tuz, biber ve acısso eklenebiliyor.

IMG_01271
Şimdi tabii, kimi çevrelerden bu aynı iPhone’a benziyor gibi yorumlar geliyor. İzah etmeliyim ki telefonun içi bambaşka, öncelikle tamamen benim yazdığım AY-OS ile çalışmaktadır. Test etmek için Kifflom olarak da bilinen bir program dahilinde kasayı, ekranı, pili, çipi, yazılımı iPhone olsa da geri kalan yanları tamamen bana aittir. Neden elle tutulur bir hale gelmeden sizlere anons ettim ya da madem kasası bu değil neden kasayı kamufle ettim bilmiyorum. Ama telefon çıktığı zaman gerçekten mükemmel olacağına inanıyorum.

Telefonun en cazip yanlarından biri de fiyatı. Cihaz su ile çalıştığı için sudan ucuz olacağını düşünüyorum.

Not: cihaz suya dayanıklı değildir.


Ayrıca işte prototipin ilk videosu