Samsung, iPhone’un Pil Ömrü İle Dalga Geçiyor Ama…

samsung pil Mizah anlayışı gerçekten mükemmel olan Samsung, izleyene bilinç altından iPhone kullanırsanız, zavallısınız, duvar dibinde prizin yanında oturur kalırsınız konulu, mübala ve abartma sanatını ballandıra ballandıra kullandığı reklamını yayınladı.

Samsung genel olarak, bel altına çalışan reklamları ile iPhone’un ekmeğine yağ sürmeye devam etse de Samsung telefonunun pili yüzünde patlayan bir kadın ile aynı gün pil konulu reklam yayınlaması gerçekten enteresan oldu.


25076029

Hürriyet gazetesindeki haber şöyle:

ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde oturan 24 yaşındaki Ece Gülbahçe, konuştuğu sırada cep telefonunun patlayarak alev alması sonucu el ve yüzünden yaralandı.

Alanya’nın Saray Mahallesi’ndeki olay, bugün saat 08.00 sıralarında meydana geldi. Kızlarpınarı Caddesi’ndeki çalıştığı özel hastaneye giden Ece Gülbahçe’nin, işyerinin önüne geldiği sırada telefonu çaldı. Telefonu açarak konuşmaya başlayan Gülbahçe’nin, 1 yıl önce aldığı cep telefonunun bataryası aniden patladı.

Cep telefonunun alev alması sonucu yüzünden, kulağından, boynundan ve elinden yaralanan Gülbahçe’ye ilk müdahale çalıştığı hastanede yapıldı. Tedavi ardından Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Saray Polis Merkezi’ne giderek telefon üreticisi firma hakkında şikayetçi olan Gülbahçe, “Telefonumu alalı daha 1 yıl oldu. Faturalı ve orijinal bir telefon nasıl bu hale gelebilir? Üretici firmadan şikayetçiyim” dedi.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26733693.aspBu da telefonun patladığı anın görüntüsü.


Kaynak tatlısı: Haber Türk


Bu Samsung’un pil konusundaki gündeme ilk gelişi değil, daha önce de orijinal şarj aleti ile şarj olan S4’ü alev alan çocuğa Samsung’dan telefonunu değiştiririz ama bu konuyu kimseye söylemeyeceğine dair sözleşme imzalaman gerekir yaklaşımı ile ters tepki almıştı. Hatta bu gencin yardımına Lumia’nın yetişmesi ile olay son bulmuştu. Bu talihsiz olay Samsung’un gerçek pil reklamlarının başında gelenlerden olaylardan biridir. Olay pilin yanması patlaması değil, olay Samsung’un imzalatmaya çalıştığı sözleşmedir.

S4’ü alev alan çocuk

Samsung’dan gelen sözleşme ve aldığı tepki

Lumia’nın yardıma yetiştiği an


Bir de bu var.


Bu da kendi tespitim, samsung telefonu ile duvar kenarında, prizin yanında şarj bekleyen bir genç.