Soru Cevap 3 Katılım Koşulları

sc3kkSoru Cevap 3 katılım koşulları şu şekildedir!

YouTube’a giremiyorsanız DailyMotion’dan izleyebilirsiniz: Buraya Tıklayınız.

 1. Soru videosu 30 saniye uzunluğunda olmalıdır ve sadece bir (1) soru sorabilirsiniz!
 2. Her katılımcı bir (1) video yollayabilir!
 3. Soru note pad’e yok efendim word’e soruyu yazışınızın videosu olamaz. Soruyu canlı kanlı sesli sedalı bizzat sormalısınız.
 4. Onu mu alayım, bunu mu alayım soruları bu yıl kabul edilmemektedir.
 5. Soru videonuzu cep telefonu ya da tablet ile çekecekseniz, cihazınızı muz tutar gibi dik tutmamaya özen gösterin, ekranın yanları boş kalınca çok çirkin oluyor!
 6. Videonu tamamen size ait olmalıdır. Televizyondan alıntı, sinemadan çekim görüntüler telif haklarına gireceği için kabul edilmeyecektir.
 7. Videonuzun arkasında müzik olmasın. (iPhonedo şarkıları dahil)
 8. Yaratıcı, değişik, enteresan sorulara öncelik verilecektir!
 9. Soru videonuzu hazırladıktan sonra, istediğiniz zaman internete yükleyebilirsiniz. Önemli olan videonun bağlantısını, 1-7 Mayıs arasında iPhonedo.net/soru adresinde yorumlar bölümünde paylaşmaktır! DİKKAT: Gönderdiğiniz link hemen yorumlar altında görünmeyebilir, bağlantınızı defalarca yollamayın! Başka başlıkların altına videonuzu atmayın (mesela bu başlığın altına)
 10. SC3 özel bölümü en iyi iPhonedo taklidi kısmına katılacaksanız, aynı kurallar yine geçerlidir. 30 saniyenizi çok iyi kullanın, kutu açabilir, ürün inceleyebilirsiniz.
 11. 1-7 Mayıs arasında bağlantınızı yetiştiremezseniz, katılamazsınız. Ne yazık ki kurallar bu yüzden vardır.
 12. Sorunuza cevap gelmeyebilir, her SC bölümünde kimi sorular cevapsız kalmıştır. Bu durumda lütfen alınmayın bozulmayın. Yapacak bir şey yok.
 13. Soru Cevap 3 videosu ne zaman çıkar belli değil. Bunun sebebi en çok emek ve uğraş gerektiren videolardan biri olmasıdır ve çok büyük ihtimalle de bu son soru cevap videosu olacaktır (geçen sene de aynı şeyi demiştim)
 14. Hızlı, tane tane ve akıcı konuşmanızda fayda vardır. SC videolarının temposu genellikle çok yüksek olur ama hızlı konuşucam derken de işin ucunu kaçırmayın.
 15. Soru Cevap 3’te gelen soruları mümkün olduğu kadar elemeye gayret edeceğim, haliyle soru videonuzun kaliteli olmasına özen gösterin!
 16. YouTube’a giremiyorum videolarımı başka nerelere yükleyebilrim diyenler için:
  YouTube
  DailyMotion
  Vimeo
  Flickr

YouTube Paraleli DailyMotion hesabımız:


Soru Cevap 3'e nasıl katılacaksınız? by iPhonedo1


Geçmiş zaman olur ki:
Soru Cevap 2: http://www.iphonedo.net/sc2/
Soru Cevap 1: http://www.iphonedo.net/sc1/