Son Veyron da satıldı.

Bugatti Veyron VedaHer zaman hayatımıza heyecan, duvarlarımıza poster, gönüllerimize taht, hayallerimize hayal, videolarımıza renk gatti, Bugatti…

Gerçi şu sıralar ‘denkleştirebilirsem bir Veyron alayım diyorum’ diye düşünüyorsanız, bu haber sizi üzebilir. İstediğiniz Veyron’u sıfır alamayabilirsiniz. İkinci el almak zorunda kalabilirsiniz. Gazetelerde, dergilerde doktordan veyron bulmak için geceyi gündüze katabilirsiniz.

  


Bugatti, Veyron’un 10 yıllık yolculuğunu bu video ile özetledi. Videonun altına da şöyle bir not düşmüşler:

Otomobil tarihinde eşsiz bir sayfa zirveye ulaştı. Dünyanın üretimden en güçlü süper otomobili, Bugatti Veyron’un sonuncusu da satıldı. Veyron’un üretimi otomobil dünyasındaki en büyük mühendislik başarılarından biridir. Bugatti’nin mühendislerinden imkansızı başarmaları: 1,000 beygir’ün üstünde 400 km/s’ten hızlı giden, 0-100’ü 3 saniyenin altında olan -ve bu en zor kısmı- arzu edildiğinde 400km hıza çıkıp arzu edildiğinde operaya gidilebilecek rahatlıkta olan bir otomobil geliştirmeleri istenmiştir. Bir çok insan bunun başarılabileceğine inanmadı. Ama biz başardık ve Veyron otomobil dünyasını yeni bir boyuta taşıdı.

  


2015 Genova Uluslararası otomobil fuarında, Wolfgang Durheimer 450. ve son Veyron La Finale’yi tanıttı. Sözlerine bir sonraki maceramız yine Veyron gibi otomobil dünyasında yeni bir sayfa açacaktır hatta Veyron’dan çok daha iyi olacaktır dedi.

Böylece son Veyron’u almak için elini cüzdanına götüren herkes ‘hah! dur yenisi çıkınca yenisini alalım’ diyerek 450. veyron’u çürümeye bıraktılar.

Otomobil üretimi konusunda bu kadar üstün olan Bugatti’nin satış stratejisi konusunda böyle olması düşündürdü.


  


Bugatti Veyron, iPhonedo dünyasında da sıklıkla görülen bir otomobildir.

İşte Bugatti’nin çıplak pozları:

Bu arada zamanında TopGear’a Veyron’u göndermeyen Bugatti’nin veda videosunun %70’inin TopGear görüntülerinden oluşması da gözlerden kaçmadı.