Haber Dolması 5

Haber DolmasiHaber Do’lması 5. Bu ay iPhonedo’da nereroloyorlr.

iPhonedo 5.0 hala kuluçka döneminde, İngilizce videolar için bir çok deneme çekimi yapıyorum, çok heyecanlı bir yıl 2015 ama henüz videolar gerekli hızına ulaşmadı. Bu yavaşlık yakında kırılacak gibi görünüyor. Üzerinde uğraştığım ve sizlerle buluşturmak için büyük heyecan duyduğum yeni videolar, 9 Mart keynote’u dışında, tarihleri belirsiz olarak şu şekildedir:

  Apogee Jam

 • Apogee Jam.
  iPad, iPhone ya da Mac’e 24k/96kHz kalitesinde Gitar/Bass kaydı sağlayan aparatın kutu açılışı, incelemesi ve testleri.

  (İngilizce / Türkçe Altyazılı)

  Daha önceki Apogee incelemeleri:
  Apogee Duet
  Apogee One • iP6Plus_3views

 • LifeProof Nüüd.
  LifeProof’un iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için çıkarttığı, su, toz, kum gibi telefonunuzun normalde pek sevmediği ortamlara dayanıklı hale gelmesini sağlayan kılıfın kutu açılışı, incelemesi… ve… testleri…

  (İngilizce / Türkçe Altyazılı)

  Daha önceki LifeProof incelemesi:
  LifeProof Fre • ath_m50x_2_sq-1

 • AudioTechnica ATH-M50x.
  Kulağını seven gelsin, bu bölümü izlesin! Bırakın şişirme kulaklıkları. Evet Beats denen kolyeden bahsediyorum. Kaliteli müzik dinleyenin, kaliteli kulaklığı olur! İş bu bölümde parasını reklama değil, ürüne harcayan bir markanın harika kulaklığının kutu açılışı, incelemesi ve bu kulaklıkla müzik dinlerken suratımda oluşan ifadelere bakacağız.

  (İngilizce / Türkçe Altyazılı) • line_10_large_2x

 • 9 Mart Canlı Yayını.
  Apple’ın 9 Mart 2015 konferansıYouTube.com/iPhonedoKeynote adresinde canlı tercüme ediyor olacağım.

  (Tamamen Türkçe)

  Canlı yayın videoları ile ilgili:
  Normal şartlar altında bir kurumun yayınını izinsiz olarak yayınlamak pek hoş karşılanmayacağı için canlı yayın bittiği zaman videoları kaldırıyorum. • overview_display_hero_2x

 • MacBook Pro Onarım Detayları.
  Kullandığım MacBook Pro, Apple’ın yakın geçmişte anons ettiği MacBook Pro onarım programında tamir için çağırılan MacBook Pro kategorisine uyuyor. MacBook Pro’yu kaptığım gibi soluğu Apple Store’un kapısında alacağım.

  (İngilizce / Türkçe Altyazılı)

  Benzer video: iPhone 5 Aç/Kapat tuşu değişim programı:
  iPhone 5 Uyku/Uyanma Düğmesi Değiştirme Programı • hero@1.5x

 • Stylus?
  Steve Jobs’ın iPhone tanıtımında ‘Stylus? kim stylus kullanmak ister ki?’ dediğini hatırlarsınız. Orada vurgulamak istediği ile iPad’de stylus kullanarak bir şeyler yapmak arasında büyük fark var.

  Bir yanda 1$’a satılan styluslar diğer yanda 100$’a varan styluslar var. Bu kalemler, kılıçtan keskin mi değil mi görelim, bilelim, gerekirse kalemi kıralım.

  (İngilizce / Türkçe Altyazılı) • B_MuXtRVAAEuxGw

 • Kabloya İyi Bakma Rehberi.
  Kablonuzla ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz? Kalıcı ve iyi bir çözüm mü arıyorsunuz? Çok basit! Uzun zamandır beklenen kablo nasıl katlanır, kendisine nasıl iyi bakılır ve uzun ömürlü olması sağlanır isimli bölümümüz tokat gibi!

  (İngilizce / Türkçe Altyazılı) • HT3939-iphone_6_plus-en

 • iPhone 6 Plus… Pişman mıyım?
  Normalde ‘Neden iPhone 6 Plus’ı tercih ettim‘ yazısının devamı niteliğinde ‘Pişman mıyım?’ yazısı olacaktı. Bu bölümü yazı yerine video olarak hazırlamaya karar verdim.

  Hazır ol Apple, sana laflar hazırladım!

  (İngilizce / Türkçe Altyazılı)

  İşte o yazı:
  Neden iPhone 6 Plus’ı Tercih Ettim


Tüm bu çılgınlığın içinde, haftalardır uğraştığım ve şimdilik detaylarını vermek istemediğim bir proje var. Esasında iki proje var. Tamam dürüstçe söylüyorum, esasında AyDede albümü dahil dört büyük proje var. 2015 çok deli bir yıl olabilir. Emin olamıyorum.

Ama her proje böyle yolunda gitmiyor, ne yazık ki Haber Dolması 3’te bahsettiğim, ASP isimli proje iptal oldu. Belki ileride yeniden mümkün olur diye şimdilik detayları gizli kalsın.


iPhonedo Üssüne, kahve masasını ayak uzatma zımbırtılarının üzerine koyarak yeni bir haber masası tasarladım.
IMG_0234
Böylece yeni açı arama konusunda şimdilik istediğime yakın bir sonuca ulaşıldı. Tabii bu tasarım kameradan uzaklaşınca şöyle gözüküyor:


İngilizce’ye geçiş sonrası iPhonedo dünyasında olanların sahne arkasını http://www.iphonedo.net/50/ adresinde paylaşmaya başladım.

Ayrıca Çok Sorulanlar bölümü güncellendi: http://www.iphonedo.net/ihss/


Gelişmeler bu şekilde do’stlar! Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Görüşmek üzere!
Aypondük