Haber Dolması 6

Haber DolmasiiPhonedo dünyası gemi azıya almış gidiyor! Bir çok gelişme var. Bir çok tıkanma var. Uzatmadan Haber Dolması 6’ya başlayalım!


  iletişim form

 • Sayfamıza İletişim Form’u eklenmiştir!
  20.000’i aşkın okunmamış e-postası olan biri olarak bunu söylemekten çekiniyorum ama ilk defa iletişim formu açtım.

  Fakat bu formu mümkün olduğu kadar sınırlandırdım. Onlarca kelimeyi filtrelere ekledim, suistimal edilme olasılığına karşı mümkün olduğu kadar sert önemler aldım.

  Örneğin sıkça karşılaştığım ‘acil cevap’, ‘çok önemli’, ‘çocuğumu keserim’, ‘iPhone mu alayım, dansöz mü olayım?’ gibi kalıplaşmış mesajları otomatik olarak çöp kutusuna gidecek şekilde ayarladım.


 • iPhonedo.net’e English sekmesi eklenmiştir!
  Globalleşme adına yavaş yavaş büyüme devam ediyor. English sekmesinde iPhonedo’nun kısa tarihi İngilizce anlatılmıştır ve bir iletişim formu da oraya eklenmiştir.

 • YouTube.com/iPhonedo nihayet iPhonedo’nun!
  iPhonedo başladığından beri YouTube adresimiz hep YouTube.com/iPhonedoCom olmuştur. Fakat yakın geçmişte YouTube ile gerçekleştirdiğim bir görüşme neticesinde YouTube.com/iPhonedo’yu almayı başardım. Hala daha YouTube.com/iPhonedoCom’a yönleniyor ama olsun, iPhonedo.net, iPhonedoCom karmaşası sona erdi.

  iPhonedo tescil işlemleri bitince de resmi yollarla iPhonedo.com hakkında gerekli adımlar atılacaktır.


 • 11160591_796480993734191_2024417354503040818_n

 • 4 Parçalı video ne oldu?
  Özetle, olay şudur. YouTube Space’de çekilen bir video için her türlü izni almak kişinin yükümlülüğü ve normal şartlarda dünya çapında bilindik bir grubun parçası için izin almak sadece formalitedir, belirli başvurular yapılır, ücret konusu belirlenir ve yolunuza devam edersiniz. Bu aşamada ikinci adımda yani parçanın bir video ile kullanılması için gerekli izinde oturmuş bekliyoruz. Pazartesi akşamına kadar gerekli izin gelmezse ne yazık ki YouTube Space’de çektiğim videoyu çöpe atıp kendi videomu kendim çekeceğim. Bu çok ama çok üzücü bir durum çünkü orada kullandığım kameralar ve ekipman ile bu videoyu bitirmeyi çok isterdim.

 • iPhonedo 5.1 çıkmıştır!
  Globalleşme konusunda gelişmeler hızını koruyor. Gelen yorumlar çok güzel. En beğendiğim yorumlardan biri ‘inceleme dünyasında yeni bir nefes’. 2016 için Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesapları için İngilizce içerik planları yapmaktayım.

 • Diğer incelemeler ne oldu?
  Her şey askıda! 4PV bitmeden, şuradan şuraya gitmem!

 • WATCH incelemesi olacak mı?
  Apple Watch için satışa çıktığı anda sipariş verdim ama teslim tarihi olarak 13 Mayıs yazıyor. 24 Nisan’da satışa çıkacak saatler de iptal edildi. Haliyle beklemekten başka çare kalmadı. Geldiği anda incelemesi olacak.

 • Bir sürpriz var ki!
  Haziran ayında çok garip bir şey olabilir!

 • Ekim’de Türkiye.
  Biliyorsunuzdur, şu anda bir yandan yeni albüm ile ilgili çalışıyorum. Bu bir iPhonedo albümü değil. Hangi isimle çıkacak henüz belli değil ama, Hoşça kal, Sessiz Çığlık gibi şarkıların yer aldığı bir albüm olacak. Bu albümü bitirip Ekim ayında Türkiye’ye gelmeyi planlıyorum. ŞŞ!! aramızda kalsın!